Add to Calendar
  • 08
    Dec

    Waikato Diocesan v Hutt Valley High School (Girls)

    Gillette Venus Cup 2019-20 Twenty20 Match Playoff 5 v 6
    Christ's College Sunday, 8 December 2019, 1:10pm
  • 08
    Dec

    St Matthew's Collegiate v St Hilda's Collegiate

    Gillette Venus Cup 2019-20 Twenty20 Match Playoff 3 v 4
    Nursery Ground, Hagley Park Sunday, 8 December 2019, 1:10pm
  • 08
    Dec

    Christchurch Girls' HS v Epsom Girls GS

    Gillette Venus Cup 2019-20 Twenty20 Match Final 1 v 2
    Hagley Oval Sunday, 8 December 2019, 1:10pm
  • 08
    Dec

    Wellington Men Under 19s v Northern Districts Men Under 19s

    National Men's Under 19 Tournament - One Day Match 2019-20 One Day Match Round Four
    Lincoln Green Sunday, 8 December 2019, 10:30am
  • 08
    Dec

    Canterbury Men Under 19s v Central Districts Men Under 19s

    National Men's Under 19 Tournament - One Day Match 2019-20 One Day Match Round Four
    Lincoln No.3 Sunday, 8 December 2019, 10:15am
  • 08
    Dec

    Wellington Blaze v Canterbury Magicians

    Hallyburton Johnstone Shield 2019-20 Women's One Day Match Round Six
    Basin Reserve Sunday, 8 December 2019, 10am
    Match Abandoned
  • 08
    Dec

    Auckland Hearts v Otago Sparks

    Hallyburton Johnstone Shield 2019-20 Women's One Day Match Round Six
    Melville Park Sunday, 8 December 2019, 10am
  • 08
    Dec

    Northern Spirit v Central Hinds

    Hallyburton Johnstone Shield 2019-20 Women's One Day Match Round Six
    Bay Oval Sunday, 8 December 2019, 10am
  • 08
    Dec

    Otago Men Under 19s v Auckland Men Under 19s

    National Men's Under 19 Tournament - One Day Match 2019-20 One Day Match Round Four
    Bert Sutcliffe Oval Sunday, 8 December 2019, 10am
  • 08
    Dec

    Epsom Girls GS v St Hilda's Collegiate

    Gillette Venus Cup 2019-20 Twenty20 Match Round Five
    Christ's College Sunday, 8 December 2019, 9:30am
    Epsom Girls GS won by 67 runs
  • 08
    Dec

    Waikato Diocesan v Christchurch Girls' HS

    Gillette Venus Cup 2019-20 Twenty20 Match Round Five
    Hagley Oval Sunday, 8 December 2019, 9:30am
    Christchurch Girls' HS won by 13 runs
  • 08
    Dec

    Hutt Valley High School (Girls) v St Matthew's Collegiate

    Gillette Venus Cup 2019-20 Twenty20 Match Round Five
    Nursery Ground, Hagley Park Sunday, 8 December 2019, 9:30am
    St Matthew's Collegiate won by 26 runs
  • 07
    Dec

    Epsom Girls GS v Hutt Valley High School (Girls)

    Gillette Venus Cup 2019-20 Twenty20 Match Round Four
    Lincoln No.3 Saturday, 7 December 2019, 2pm
    Epsom Girls GS won by 74 runs
  • 07
    Dec

    Waikato Diocesan v St Matthew's Collegiate

    Gillette Venus Cup 2019-20 Twenty20 Match Round Four
    Bert Sutcliffe Oval Saturday, 7 December 2019, 2pm
    St Matthew's Collegiate won by 83 runs
  • 07
    Dec

    St Hilda's Collegiate v Christchurch Girls' HS

    Gillette Venus Cup 2019-20 Twenty20 Match Round Four
    Lincoln Green Saturday, 7 December 2019, 2pm
    Christchurch Girls' HS won by 9 wickets
  • 07
    Dec

    Wellington Blaze v Canterbury Magicians

    Hallyburton Johnstone Shield 2019-20 Women's One Day Match Round Five
    Basin Reserve Saturday, 7 December 2019, 10:30am
    Canterbury Magicians won by 3 wickets
  • 07
    Dec

    Northern Spirit v Central Hinds

    Hallyburton Johnstone Shield 2019-20 Women's One Day Match Round Five
    Bay Oval Saturday, 7 December 2019, 10:30am
    Northern Spirit won by 53 runs (DLS method)
  • 07
    Dec

    Auckland Hearts v Otago Sparks

    Hallyburton Johnstone Shield 2019-20 Women's One Day Match Round Five
    Melville Park Saturday, 7 December 2019, 10:30am
    Auckland Hearts won by 8 wickets
  • 07
    Dec

    South Canterbury v Mid-Canterbury

    Hawke Cup Zone 4 Elimination Matches 2019-20 Two Day Match Match One
    Aorangi Oval Saturday, 7 December 2019, 10:30am
    Match Abandoned
  • 07
    Dec

    Otago Country v North Otago

    Hawke Cup Zone 4 Elimination Matches 2019-20 Two Day Match Match Two
    Molyneux Park Saturday, 7 December 2019, 10:30am
  • 07
    Dec

    Hutt Valley High School (Girls) v Waikato Diocesan

    Gillette Venus Cup 2019-20 Twenty20 Match Round Three
    Lincoln No.3 Saturday, 7 December 2019, 10am
    Waikato Diocesan won by 4 wickets
  • 07
    Dec

    Epsom Girls GS v Christchurch Girls' HS

    Gillette Venus Cup 2019-20 Twenty20 Match Round Three
    Bert Sutcliffe Oval Saturday, 7 December 2019, 10am
    Christchurch Girls' HS won by 9 wickets
  • 07
    Dec

    St Matthew's Collegiate v St Hilda's Collegiate

    Gillette Venus Cup 2019-20 Twenty20 Match Round Three
    Lincoln Green Saturday, 7 December 2019, 10am
    St Matthew's Collegiate won by 6 wickets
  • 06
    Dec

    St Matthew's Collegiate v Epsom Girls GS

    Gillette Venus Cup 2019-20 Twenty20 Match Round Two
    Hagley Oval Friday, 6 December 2019, 2pm
    Epsom Girls GS won by 5 wickets
  • 06
    Dec

    Christchurch Girls' HS v Hutt Valley High School (Girls)

    Gillette Venus Cup 2019-20 Twenty20 Match Round Two
    Nursery Ground, Hagley Park Friday, 6 December 2019, 2pm
    Christchurch Girls' HS won by 9 wickets
  • 06
    Dec

    St Hilda's Collegiate v Waikato Diocesan

    Gillette Venus Cup 2019-20 Twenty20 Match Round Two
    Christ's College Friday, 6 December 2019, 2pm
    St Hilda's Collegiate won by 10 runs
  • 06
    Dec

    Otago Men Under 19s v Canterbury Men Under 19s

    National Men's Under 19 Tournament - One Day Match 2019-20 One Day Match Round Three
    Lincoln Green Friday, 6 December 2019, 10:30am
    Canterbury Men Under 19s won by 6 wickets
  • 06
    Dec

    Wellington Men Under 19s v Auckland Men Under 19s

    National Men's Under 19 Tournament - One Day Match 2019-20 One Day Match Round Three
    Lincoln No.3 Friday, 6 December 2019, 10:15am
    Auckland Men Under 19s won by 3 wickets
  • 06
    Dec

    Hutt Valley High School (Girls) v St Hilda's Collegiate

    Gillette Venus Cup 2019-20 Twenty20 Match Round One
    Hagley Oval Friday, 6 December 2019, 10am
    St Hilda's Collegiate won by 16 runs
  • 06
    Dec

    Christchurch Girls' HS v St Matthew's Collegiate

    Gillette Venus Cup 2019-20 Twenty20 Match Round One
    Christ's College Friday, 6 December 2019, 10am
    Christchurch Girls' HS won by 6 runs
  • 06
    Dec

    Waikato Diocesan v Epsom Girls GS

    Gillette Venus Cup 2019-20 Twenty20 Match Round One
    Nursery Ground, Hagley Park Friday, 6 December 2019, 10am
    Epsom Girls GS won by 68 runs
  • 06
    Dec

    Central Districts Men Under 19s v Northern Districts Men Under 19s

    National Men's Under 19 Tournament - One Day Match 2019-20 One Day Match Round Three
    Bert Sutcliffe Oval Friday, 6 December 2019, 10am
    Central Districts Men Under 19s won by 7 runs
  • 05
    Dec

    Canterbury Men Under 19s v Auckland Men Under 19s

    National Men's Under 19 Tournament - One Day Match 2019-20 One Day Match Round Two
    Lincoln Green Thursday, 5 December 2019, 10:30am
    Auckland Men Under 19s won by 6 wickets
  • 05
    Dec

    Otago Men Under 19s v Northern Districts Men Under 19s

    National Men's Under 19 Tournament - One Day Match 2019-20 One Day Match Round Two
    Lincoln No.3 Thursday, 5 December 2019, 10:15am
    Otago Men Under 19s won by 69 runs
  • 05
    Dec

    Central Districts Men Under 19s v Wellington Men Under 19s

    National Men's Under 19 Tournament - One Day Match 2019-20 One Day Match Round Two
    Bert Sutcliffe Oval Thursday, 5 December 2019, 10am
    Central Districts Men Under 19s won by 96 runs
  • 05
    Dec

    Otago Boys' HS v Wellington College

    Gillette Cup 2019-20 One Day Match Round Five
    Nursery Ground, Hagley Park Thursday, 5 December 2019, 9:30am
    Wellington College won by 162 runs
  • 05
    Dec

    Lindisfarne College v Rosmini College

    Gillette Cup 2019-20 One Day Match Round Five
    Hagley Oval Thursday, 5 December 2019, 9:30am
    Rosmini College won by 7 wickets
  • 05
    Dec

    St Andrew's College v Hamilton Boys' HS

    Gillette Cup 2019-20 One Day Match Round Five
    Christ's College Thursday, 5 December 2019, 9:30am
    St Andrew's College won by 174 runs
  • 04
    Dec

    Central Districts Men Under 19s v Otago Men Under 19s

    National Men's Under 19 Tournament - One Day Match 2019-20 One Day Match Round One
    Lincoln Green Wednesday, 4 December 2019, 10:30am
    Central Districts Men Under 19s won by 3 wickets
  • 04
    Dec

    Canterbury Men Under 19s v Wellington Men Under 19s

    National Men's Under 19 Tournament - One Day Match 2019-20 One Day Match Round One
    Lincoln No.3 Wednesday, 4 December 2019, 10:15am
    Canterbury Men Under 19s won by 7 wickets
  • 04
    Dec

    Otago Boys' HS v St Andrew's College

    Gillette Cup 2019-20 One Day Match Round Four
    Hagley Oval Wednesday, 4 December 2019, 10am
    St Andrew's College won by 167 runs
  • 04
    Dec

    Rosmini College v Wellington College

    Gillette Cup 2019-20 One Day Match Round Four
    Christ's College Wednesday, 4 December 2019, 10am
    Wellington College won by 1 wicket
  • 04
    Dec

    Hamilton Boys' HS v Lindisfarne College

    Gillette Cup 2019-20 One Day Match Round Four
    Nursery Ground, Hagley Park Wednesday, 4 December 2019, 10am
    Hamilton Boys' HS won by 4 wickets
  • 04
    Dec

    Northern Districts Men Under 19s v Auckland Men Under 19s

    National Men's Under 19 Tournament - One Day Match 2019-20 One Day Match Round One
    Bert Sutcliffe Oval Wednesday, 4 December 2019, 10am
    Auckland Men Under 19s won by 6 wickets
  • 03
    Dec

    Wellington College v Hamilton Boys' HS

    Gillette Cup 2019-20 One Day Match Round Three
    Hagley Oval Tuesday, 3 December 2019, 10am
    Hamilton Boys' HS won by 6 wickets
  • 03
    Dec

    Rosmini College v Otago Boys' HS

    Gillette Cup 2019-20 One Day Match Round Three
    Christ's College Tuesday, 3 December 2019, 10am
    Rosmini College won by 4 wickets
  • 03
    Dec

    Lindisfarne College v St Andrew's College

    Gillette Cup 2019-20 One Day Match Round Three
    Nursery Ground, Hagley Park Tuesday, 3 December 2019, 10am
    Lindisfarne College won by 5 wickets
  • 02
    Dec

    Rosmini College v St Andrew's College

    Gillette Cup 2019-20 One Day Match Round Two
    Lincoln No.3 Monday, 2 December 2019, 10am
    St Andrew's College won by 173 runs
  • 02
    Dec

    Wellington College v Lindisfarne College

    Gillette Cup 2019-20 One Day Match Round Two
    Bert Sutcliffe Oval Monday, 2 December 2019, 10am
    Wellington College won by 3 wickets
  • 02
    Dec

    Otago Boys' HS v Hamilton Boys' HS

    Gillette Cup 2019-20 One Day Match Round Two
    Lincoln Green Monday, 2 December 2019, 10am
    Hamilton Boys' HS won by 144 runs
  • 01
    Dec

    Otago Sparks v Northern Spirit

    Hallyburton Johnstone Shield 2019-20 Women's One Day Match Round Four
    University of Otago Oval Sunday, 1 December 2019, 10:30am
    Northern Spirit won by 1 wicket
  • 01
    Dec

    Wellington Blaze v Central Hinds

    Hallyburton Johnstone Shield 2019-20 Women's One Day Match Round Four
    Karori Park Sunday, 1 December 2019, 10:30am
    No Result
  • 01
    Dec

    Auckland Hearts v Canterbury Magicians

    Hallyburton Johnstone Shield 2019-20 Women's One Day Match Round Four
    Eden Park Outer Oval Sunday, 1 December 2019, 10:30am
    Auckland Hearts won by 3 wickets
  • 01
    Dec

    Lindisfarne College v Otago Boys' HS

    Gillette Cup 2019-20 One Day Match Round One
    Lincoln No.3 Sunday, 1 December 2019, 10am
    Lindisfarne College won by 15 runs
  • 01
    Dec

    Hamilton Boys' HS v Rosmini College

    Gillette Cup 2019-20 One Day Match Round One
    Bert Sutcliffe Oval Sunday, 1 December 2019, 10am
    Hamilton Boys' HS won by 6 wickets
  • 01
    Dec

    St Andrew's College v Wellington College

    Gillette Cup 2019-20 One Day Match Round One
    Lincoln Green Sunday, 1 December 2019, 10am
    St Andrew's College won by 15 runs
  • 30
    Nov

    Wellington Blaze v Central Hinds

    Hallyburton Johnstone Shield 2019-20 Women's One Day Match Round Three
    Karori Park Saturday, 30 November 2019, 10:30am
    Central Hinds won by 44 runs
  • 30
    Nov

    Otago Sparks v Northern Spirit

    Hallyburton Johnstone Shield 2019-20 Women's One Day Match Round Three
    University of Otago Oval Saturday, 30 November 2019, 10:30am
    Northern Spirit won by 9 wickets
  • 30
    Nov

    Auckland Hearts v Canterbury Magicians

    Hallyburton Johnstone Shield 2019-20 Women's One Day Match Round Three
    Eden Park Outer Oval Saturday, 30 November 2019, 10:30am
    Auckland Hearts won by 124 runs
  • 29
    Nov

    Canterbury v Auckland Aces

    Ford Trophy 2019-20 One Day Match Round Five
    Hagley Oval Friday, 29 November 2019, 11am
    Auckland Aces won by 184 runs
  • 29
    Nov

    Central Stags v Northern Districts

    Ford Trophy 2019-20 One Day Match Round Five
    Lincoln No.3 Friday, 29 November 2019, 11am
    Northern Districts won by 6 wickets
  • 29
    Nov

    Wellington Firebirds v Otago Volts

    Ford Trophy 2019-20 One Day Match Round Five
    Bert Sutcliffe Oval Friday, 29 November 2019, 11am
    Otago Volts won by 2 runs
  • 27
    Nov

    Canterbury v Northern Districts

    Ford Trophy 2019-20 One Day Match Round Four
    Hagley Oval Wednesday, 27 November 2019, 11am
    Canterbury won by 1 run
  • 27
    Nov

    Auckland Aces v Otago Volts

    Ford Trophy 2019-20 One Day Match Round Four
    Bert Sutcliffe Oval Wednesday, 27 November 2019, 11am
    Auckland Aces won by 97 runs
  • 27
    Nov

    Wellington Firebirds v Central Stags

    Ford Trophy 2019-20 One Day Match Round Four
    Lincoln No.3 Wednesday, 27 November 2019, 11am
    Central Stags won by 29 runs
  • 25
    Nov

    Northern Districts v Central Stags

    Ford Trophy 2019-20 One Day Match Round Three
    Bert Sutcliffe Oval Monday, 25 November 2019, 11am
    Northern Districts won by 5 wickets
  • 25
    Nov

    Canterbury v Otago Volts

    Ford Trophy 2019-20 One Day Match Round Three
    Hagley Oval Monday, 25 November 2019, 11am
    Canterbury won by 117 runs
  • 25
    Nov

    Wellington Firebirds v Auckland Aces

    Ford Trophy 2019-20 One Day Match Round Three
    Lincoln No.3 Monday, 25 November 2019, 11am
    Wellington Firebirds won by 7 runs
  • 23
    Nov

    Northland v Bay Of Plenty

    Fergus Hickey Rosebowl 2019-20 Two Day Match Match Three
    Cobham Oval Saturday, 23 November 2019, 10:30am
    Match Drawn (BOP win on First Innings )
  • 23
    Nov

    Counties Manukau v Hamilton

    Fergus Hickey Rosebowl 2019-20 Two Day Match Match Four
    Weymouth Oval Saturday, 23 November 2019, 10:30am
    Match Drawn
  • 23
    Nov

    Heaton Normal Is (Girls) v Sacred Heart Girls College

    ANZ National Primary School Shield Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round Five
    Lincoln Domain Saturday, 23 November 2019, 9:30am
    Heaton Normal Is (Girls) won by 93 runs
  • 23
    Nov

    Balmacewen Intermediate (Girls) v Ellesmere College

    ANZ National Primary School Shield Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round Five
    Football Academy Ground Saturday, 23 November 2019, 9:30am
    Balmacewen Intermediate (Girls) won by 165 runs
  • 23
    Nov

    Tawa Intermediate v Remuera Intermediate

    ANZ National Primary School Shield Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round Five
    Lincoln Green Saturday, 23 November 2019, 9:30am
    Tawa Intermediate won by 97 runs
  • 22
    Nov

    Heaton Normal Is (Girls) v Remuera Intermediate

    ANZ National Primary School Shield Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round Four
    Lincoln Green Friday, 22 November 2019, 2pm
    Heaton Normal Is (Girls) won by 83 runs
  • 22
    Nov

    Sacred Heart Girls College v Ellesmere College

    ANZ National Primary School Shield Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round Four
    Football Academy Ground Friday, 22 November 2019, 2pm
    Sacred Heart Girls College won by 120 runs
  • 22
    Nov

    Balmacewen Intermediate (Girls) v Tawa Intermediate

    ANZ National Primary School Shield Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round Four
    Lincoln Domain Friday, 22 November 2019, 2pm
    Tawa Intermediate won by 55 runs
  • 22
    Nov

    Ellesmere College v Tawa Intermediate

    ANZ National Primary School Shield Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round Three
    Lincoln Green Friday, 22 November 2019, 10am
    Tawa Intermediate won by 144 runs
  • 22
    Nov

    Heaton Normal Is (Girls) v Balmacewen Intermediate (Girls)

    ANZ National Primary School Shield Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round Three
    Lincoln Domain Friday, 22 November 2019, 10am
    Heaton Normal Is (Girls) won by 3 wickets
  • 22
    Nov

    Remuera Intermediate v Sacred Heart Girls College

    ANZ National Primary School Shield Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round Three
    Football Academy Ground Friday, 22 November 2019, 10am
    Remuera Intermediate won by 8 wickets
  • 21
    Nov

    Northern Districts v Canterbury

    Ford Trophy 2019-20 One Day Match Round Two
    Seddon Park Thursday, 21 November 2019, 2pm
    Canterbury won by 84 runs
  • 21
    Nov

    Balmacewen Intermediate (Girls) v Remuera Intermediate

    ANZ National Primary School Shield Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round Two
    Football Academy Ground Thursday, 21 November 2019, 2pm
    Balmacewen Intermediate (Girls) won by 14 runs
  • 21
    Nov

    Ellesmere College v Heaton Normal Is (Girls)

    ANZ National Primary School Shield Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round Two
    Lincoln Green Thursday, 21 November 2019, 2pm
    Heaton Normal Is (Girls) won by 245 runs
  • 21
    Nov

    Sacred Heart Girls College v Tawa Intermediate

    ANZ National Primary School Shield Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round Two
    Lincoln Domain Thursday, 21 November 2019, 2pm
    Tawa Intermediate won by 42 runs
  • 21
    Nov

    Otago Volts v Wellington Firebirds

    Ford Trophy 2019-20 One Day Match Round Two
    John Davies Oval Thursday, 21 November 2019, 11am
    Wellington Firebirds won by 5 wickets
  • 21
    Nov

    Auckland Aces v Central Stags

    Ford Trophy 2019-20 One Day Match Round Two
    Eden Park Outer Oval Thursday, 21 November 2019, 11am
    Auckland Aces won by 100 runs
  • 21
    Nov

    Remuera Intermediate v Ellesmere College

    ANZ National Primary School Shield Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round One
    Lincoln Domain Thursday, 21 November 2019, 10am
    Remuera Intermediate won by 6 wickets
  • 21
    Nov

    Balmacewen Intermediate (Girls) v Sacred Heart Girls College

    ANZ National Primary School Shield Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round One
    Lincoln Green Thursday, 21 November 2019, 10am
    Balmacewen Intermediate (Girls) won by 28 runs
  • 21
    Nov

    Tawa Intermediate v Heaton Normal Is (Girls)

    ANZ National Primary School Shield Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round One
    Football Academy Ground Thursday, 21 November 2019, 10am
    Heaton Normal Is (Girls) won by 67 runs
  • 20
    Nov

    Raroa Normal IS (Boys) v King's School

    ANZ National Primary School Cup Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round Five
    Lincoln Green Wednesday, 20 November 2019, 9:30am
    King's School won by 58 runs
  • 20
    Nov

    Medbury School v Hereworth School

    ANZ National Primary School Cup Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round Five
    Lincoln Domain Wednesday, 20 November 2019, 9:30am
    Medbury School won by 22 runs
  • 20
    Nov

    John McGlashan Primary v Berkley Intermediate

    ANZ National Primary School Cup Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round Five
    Football Academy Ground Wednesday, 20 November 2019, 9:30am
    Berkley Intermediate won by 43 runs
  • 19
    Nov

    Medbury School v King's School

    ANZ National Primary School Cup Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round Four
    Lincoln Green Tuesday, 19 November 2019, 2pm
    King's School won by 6 runs
  • 19
    Nov

    Hereworth School v Berkley Intermediate

    ANZ National Primary School Cup Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round Four
    Football Academy Ground Tuesday, 19 November 2019, 2pm
    Hereworth School won by 5 wickets
  • 19
    Nov

    John McGlashan Primary v Raroa Normal IS (Boys)

    ANZ National Primary School Cup Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round Four
    Lincoln Domain Tuesday, 19 November 2019, 2pm
    Raroa Normal Is (Boys) won by 4 wickets
  • 19
    Nov

    King's School v Hereworth School

    ANZ National Primary School Cup Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round Three
    Football Academy Ground Tuesday, 19 November 2019, 10am
    Hereworth School won by 26 runs
  • 19
    Nov

    Medbury School v John McGlashan Primary

    ANZ National Primary School Cup Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round Three
    Lincoln Domain Tuesday, 19 November 2019, 10am
    Medbury School won by 42 runs
  • 19
    Nov

    Berkley Intermediate v Raroa Normal IS (Boys)

    ANZ National Primary School Cup Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round Three
    Lincoln Green Tuesday, 19 November 2019, 10am
    Raroa Normal Is (Boys) won by 28 runs
  • 18
    Nov

    King's School v Berkley Intermediate

    ANZ National Primary School Cup Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round One
    Lincoln Domain Monday, 18 November 2019, 10am
    King's School won by 6 wickets
  • 18
    Nov

    John McGlashan Primary v King's School

    ANZ National Primary School Cup Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round Two
    Football Academy Ground Monday, 18 November 2019, 2pm
    Match Abandoned
  • 18
    Nov

    Raroa Normal IS (Boys) v Medbury School

    ANZ National Primary School Cup Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round One
    Football Academy Ground Monday, 18 November 2019, 10am
    Medbury School won by 105 runs
  • 18
    Nov

    John McGlashan Primary v Hereworth School

    ANZ National Primary School Cup Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round One
    Lincoln Green Monday, 18 November 2019, 10am
    Hereworth School won by 7 wickets
  • 18
    Nov

    Berkley Intermediate v Medbury School

    ANZ National Primary School Cup Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round Two
    Lincoln Green Monday, 18 November 2019, 2pm
    Match Abandoned
  • 18
    Nov

    Hereworth School v Raroa Normal IS (Boys)

    ANZ National Primary School Cup Finals 2019-20 Primary School Twenty20 Round Two
    Lincoln Domain Monday, 18 November 2019, 2pm
    Match Abandoned
  • 17
    Nov

    Northern Districts v Otago Volts

    Ford Trophy 2019-20 One Day Match Round One
    Seddon Park Sunday, 17 November 2019, 2pm
    Otago Volts won by 28 runs (DLS method)
  • 17
    Nov

    Auckland Aces v Wellington Firebirds

    Ford Trophy 2019-20 One Day Match Round One
    Eden Park Outer Oval Sunday, 17 November 2019, 11am
    Auckland Aces won by 4 wickets
  • 17
    Nov

    Central Stags v Canterbury

    Ford Trophy 2019-20 One Day Match Round One
    Fitzherbert Park Sunday, 17 November 2019, 11am
    No Result
  • 17
    Nov

    Canterbury Magicians v Northern Spirit

    Hallyburton Johnstone Shield 2019-20 Women's One Day Match Round Two
    Hagley Oval Sunday, 17 November 2019, 10:30am
    Canterbury Magicians won by 29 runs
  • 17
    Nov

    Central Hinds v Otago Sparks

    Hallyburton Johnstone Shield 2019-20 Women's One Day Match Round Two
    Donnelly Park Sunday, 17 November 2019, 10am
    Match Abandoned
  • 17
    Nov

    Wellington Blaze v Auckland Hearts

    Hallyburton Johnstone Shield 2019-20 Women's One Day Match Round Two
    Basin Reserve Sunday, 17 November 2019, 10:30am
    Auckland Hearts won by 10 runs
  • 16
    Nov

    Canterbury Magicians v Northern Spirit

    Hallyburton Johnstone Shield 2019-20 Women's One Day Match Round One
    Hagley Oval Saturday, 16 November 2019, 10:30am
    Northern Spirit won by 5 wickets
  • 16
    Nov

    Central Hinds v Otago Sparks

    Hallyburton Johnstone Shield 2019-20 Women's One Day Match Round One
    Donnelly Park Saturday, 16 November 2019, 10:30am
    Central Hinds won by 73 runs
  • 16
    Nov

    Wellington Blaze v Auckland Hearts

    Hallyburton Johnstone Shield 2019-20 Women's One Day Match Round One
    Basin Reserve Saturday, 16 November 2019, 10:30am
    Wellington Blaze won by 66 runs
  • 09
    Nov

    Hamilton v Northland

    Fergus Hickey Rosebowl 2019-20 Two Day Match Match Two
    Hamilton Boys High School Saturday, 9 November 2019, 10:30am
    Match Drawn
  • 09
    Nov

    Waikato Valley v Counties Manukau

    Fergus Hickey Rosebowl 2019-20 Two Day Match Match One
    Ways Field, St Paul's Collegiate Saturday, 9 November 2019, 10:30am
    Match Drawn
  • 08
    Nov

    Wellington Firebirds v Auckland Aces

    Plunket Shield 2019-20 Four Day Match (First Class) Round Three
    Basin Reserve Friday, 8 November 2019, 10:30am
    Match Drawn
  • 08
    Nov

    Central Stags v Canterbury

    Plunket Shield 2019-20 Four Day Match (First Class) Round Three
    Saxton Oval Friday, 8 November 2019, 10:30am
    Match Drawn
  • 08
    Nov

    Otago Volts v Northern Districts

    Plunket Shield 2019-20 Four Day Match (First Class) Round Three
    University of Otago Oval Friday, 8 November 2019, 10:30am
    Match Drawn
  • 30
    Oct

    Northern Districts v Central Stags

    Plunket Shield 2019-20 Four Day Match (First Class) Round Two
    Bay Oval Wednesday, 30 October 2019, 10:30am
    Central Stags won by 74 runs
  • 30
    Oct

    Otago Volts v Auckland Aces

    Plunket Shield 2019-20 Four Day Match (First Class) Round Two
    University of Otago Oval Wednesday, 30 October 2019, 10:30am
    Match Abandoned
  • 29
    Oct

    Central Districts XI v Wellington A

    National Men's Provincial A Matches 2019-20 Three Day Match Match Three
    Nelson Park Tuesday, 29 October 2019, 10:30am
    Match Drawn
  • 29
    Oct

    Wellington Firebirds v Canterbury

    Plunket Shield 2019-20 Four Day Match (First Class) Round Two
    Basin Reserve Tuesday, 29 October 2019, 10:30am
    Wellington Firebirds won by 44 runs
  • 27
    Oct

    Canterbury A v Otago A

    National Men's Provincial A Matches 2019-20 Three Day Match Match Two
    Mainpower Oval Sunday, 27 October 2019, 10:30am
    Match Drawn
  • 21
    Oct

    Wellington Firebirds v Otago Volts

    Plunket Shield 2019-20 Four Day Match (First Class) Round One
    Basin Reserve Monday, 21 October 2019, 10:30am
    Wellington Firebirds won by 8 wickets
  • 21
    Oct

    Northern Districts A v Auckland A

    National Men's Provincial A Matches 2019-20 Three Day Match Match One
    St Paul's Collegiate Monday, 21 October 2019, 10:30am
    Match Drawn
  • 21
    Oct

    Auckland Aces v Central Stags

    Plunket Shield 2019-20 Four Day Match (First Class) Round One
    Eden Park Outer Oval Monday, 21 October 2019, 10:30am
    Auckland Aces won by 38 runs
  • 21
    Oct

    Canterbury v Northern Districts

    Plunket Shield 2019-20 Four Day Match (First Class) Round One
    Hagley Oval Monday, 21 October 2019, 10:30am
    Match Drawn

With Thanks To

Sky Sport Pitch ANZ Ford
Accor Hotels CCC Dynasty Gillette GJ Gardner Hertz Les Mills Monteiths Powerade Radio Sport TAB